Routery z agregacją pasm – przewodnik

Jak wybrać router w przypadku połączenia z Internetem za pomocą dostawców telefonii komórkowej?

Nierzadko zdarza się sytuacja, w której nawet mieszkając w środku dużego miasta możemy mieć problem z dostępnością Internetu. Przy czym mowa tutaj zarówno o możliwości podłączenia światłowodu, czy też znacznie wolniejszego łącza szerokopasmowego, czyli ADSL (np. Neostrada). Dlatego też do korzystania z naszych urządzeń oferujących funkcjonalność sieciową (streamery Aries G1 i G2.1 oraz przetworniki cyfrowo-analogowe z funkcjonalnością streamera Vega G1 i Vega G2.1) w takim przypadku najlepiej zaopatrzyć się w pakiet "internetu na kartę" oraz odpowiedniej klasy router oferujący nam stabilną transmisję w obie strony.

Routery LTE z agregacją pasm - optymalnym rozwiązaniem

Dlatego też najlepszym rozwiązaniem tutaj będzie router z agregacją pasm. Jest to bardzo przydatna funkcja, w którą powinien być wyposażony każdy nowoczesny router LTE – a niestety nadal nie jest to normą. Agregacja pasm polega na tym, że router może automatycznie przełączać się na to pasmo, które zagwarantuje najlepszą jakość sygnału LTE – np. 1800 MHz, 2600 MHz itd. Lepsze modele routerów umożliwiają użytkownikowi ręczne wskazanie preferowanego pasma z poziomu oprogramowania systemowego.

Zdecydowanie warto zainwestować w router z agregacją pasm, ponieważ niestety BTS-y operatorów telefonii komórkowych są dziś skrajnie przeciążone i nikt nie może zagwarantować, że dane pasmo, które dziś pracuje stabilnie, jutro nadal pozwoli nam komfortowo korzystać z Internetu.

Warto także zapoznać się z artykułem: https://support.auralic.com/hc/en-us/articles/206072178-Choose-a-Good-WiFi-Router